Červen 2014 s Malou liškou

13.05.2014 16:40

A je tu tradiční annonce červnových aktivit, které jsme připravili právě pro vás. Všechny jsou veřejně přístupné, přijďte nakouknout! V červnu nebudeme jen v Olomouci a jeho nejbližším okolí. Jen pro mládež od 12 do 15 let (s výjimkami na obou stranách) je určen drsný víkend KDO PŘEŽIJE? (13. - 15. 6. u Žulové v Rychlebských horách). A pro všechny pak je náš první letošní výjezd za hranice, který vede na Meklenburskou jezerní plošinu na německo-polské hranice (18. - 22. 6.). Nepřijde zkrátka ani ten, který se těší na stálice, jako jsou Posed, Setkání s knížkou či jednodenní turistika. Od toho posledního můžeme slíbit dva kousky - výjezd do čarokrásného Hostětína v Bílých Karpatech a tradiční vycházku k našemu doubku.

 

Sobota 7. června: Výlet do Hostětína – vesnice v souladu s přírodou

Sraz 6:55 | vlevo v hale hl. nádraží ČD v Olomouci

Obec Hostětín na úpatí Bílých Karpat je proslavená svými ekologickými projekty. Odpadní vodu z obce čistí rostliny v kořenové čistírně, domy jsou centrálně vytápěny biomasou (dřevní štěpkou) z obecní výtopny, obec využívá i energii slunce pro ohřev teplé vody a výrobu elektřiny. V krajině kolem obce jsou dřevěné plastiky, zajímavá je i přírodní zahrada u ekocentra Veronica. Pojeďte strávit den plný netradičních dojmů z venkova.

Akci vede Marcela Moser. Příspěvek na akci: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč. Možnost přidat se ke skupinové zpáteční jízdence za 175 Kč. Zpět v Olomouci bychom měli být nejpozději v 18:50.

 

Úterý 10. června: Posed – setkání členů a příznivců klubu

18:00 | Fox club (v prostorách klubu pro seniory), Javoříčská 2 – hned u zastávky tram 1, 4, 6 Okresní soud

Posezení u dobré kávy nebo čaje, na kterém se můžete s námi lépe poznat, zazpívat si u kytar a zkusit si něco vyrobit. Z fotek zjistíte, jak jsme se měli na uplynulých akcích a co plánujeme přes léto. Lze přijít i odejít průběžně mezi 18. a 20. hod.

 

Víkend 13. – 15. června: Kdo přežije?

PRO MLÁDEŽ 12 – 15 LET. Mnoho trosečníků vyrazí do divočiny, jen jeden přežije. Ukaž, že jsi nejlepší a zvládneš cokoliv! Speciální propozice jsou na www.velmed.duha.cz

 

St - ne  18. - 22. června: Meklenburská jezera – příroda a historie nadosah moři

Meklenbursko - Přední Pomořansko je spolková země na severovýchodě Německa, hraničící na severu s Baltským mořem a na východě s Polskem. V Německu se řadí mezi spolkové země s nejnižší hustotou zalidnění. Každoročně přitahuje mnoho turistů svými plážemi a ostrovy při pobřeží Baltského moře, jakož i množstvím jezer obklopených lesy ve svém vnitrozemí - na Meklenburské jezerní plošině. A právě tam jedeme.

Speciální propozice jsou tady...

 

Úterý 24. června: Setkání s knížkou

18:00 | Fox club (v prostorách klubu pro seniory), Javoříčská 2 – u zastávky tram 1, 4, 6 Okresní soud

Umíte číst? Čtete knihy? Pokud ano, navštivte kroužek stejně postižených a vezměte svoji oblíbenou knihu za nimi. V červnu máme volné téma, s čím kdo přijde. Těší se na vás Eva Sommerová.

 

Pátek 27. června: Deskohraní – stolní hry pro velké i malé hráče

16:00 | Fox club (v prostorách klubu pro seniory), Javoříčská 2 – u zastávky tram 1, 4, 6 Okresní soud

Přijďte na setkání a posezení nad společenskými, deskovými i stolními hrami. Zrovna jsme nakoupili nové kousky! Chcete si přijít jen tak zahrát nějakou hru, kterou znáte, s dalšími hráči? Chcete přinést a zahrát si nějakou hru, kterou máte doma? Přijďte si to vyzkoušet.

Akci vede Michal Štrajt. Příspěvek na akci: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč

 

Sobota 28. června: Letní vycházka k Dubu Přátel přírody

9:30 | na zastávce busu č. 20 Chomoutov, škola

Předloni v květnu jsme zasadili v háji u Hromova dubu mezi Černovírem a Chomoutovem svůj „Dub Přátel přírody“. Nyní se půjdeme podívat, jak se mu s příchodem léta daří a jak vyrostl. Trasa má kolem 7 km. Tentokrát půjdeme z Chomoutova kolem Hradiska a skončíme v Restauraci Bristol, zájemci pak mohou pokračovat dál podél řeky Moravy, kam až to půjde, a užít si netradiční pohled na město.

Akci vede Hynek Pečinka. Příspěvek na akci: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč