Červnové Muzicírování pomohlo přežít vedro ve městě

27.06.2016 09:36

Ve čtvrtek 23. června jsme uspořádali druhé hudební vystoupení z letošní série Muzicírování v parku. Ta má za cíl spojit amatérské muzikanty a jejich posluchače s přírodou a zajímavými místy olomouckých parků. Po květovém jammování u Jihoslovanského mauzolea, které proběhlo po průtrži mračen, bylo to červnové naopak ve znamení vedra sužujícího hanáckou metropoli.

Účast byla kupodivu velká, protože zeleň Čechových sadů slibovala oproti vyhřátým dlážděným a betonovým plochám našich sídlišť aspoň částečné osvěžení. Poblíž sochy Boženy Němcové se doslova ve stínu lípy (a to hned několika) představily formace W&S Band z Krčmaně a Hudba z Marsu, která má s předchozí kapelou ze dvou třetin stejné obsazení. Hrály a zpívaly se písně folkrockové, bluesové, folkové i bluegrassové a dvě hodiny vyhrazené na vystoupení rychle utekly. Pozvání na dnešní Muzicírování využily doslova všechny generace, nejmladšímu účastníkovi bude teprve rok a nejstarší už nosí šediny delší dobu. 

Odcházeli s dobrým pocitem, že kultura do olomouckých parků rozhodně patří. A nemusí to být jen ta oficiální, ale i ta, kterou uspořádají jedni z nás pro ostatní. Jen tak.

Výběr fotek najdete zde a zde.