Do Setkání Přátel přírody na Trojmezí zbývá už jen pár dní

10.10.2016 08:42

Pátý ročník celostátního srazu členů a příznivců spolku Přátelé přírody z. s. se uskuteční už za chvíli. Do Jablonce nad Nisou se na prodloužený víkend od 13. do 16. října sjedou Přátelé přírody ze všech skupin, co v Česku spolek má. K tomu se přidají místní hostitelé a také jejich partneři, Naturfreunde Löbau z druhé strany společné česko-saské hranice. Od nás, z olomoucké skupiny Malá liška, na Setkání jede 15 účastníků, což je zhruba čtvrtina našich členů.

Akce Setkání Přátel přírody na Trojmezí, kterou významně finančně podpořil Česko-německý fond budoucnosti, má ukázat nejrůznější podoby spolupráce veřejně prospěšných iniciativ, a to v rovině mezigenerační, vnitrostátní i mezinárodní. Účastníkům spojeným podobným náhledem na svět nabídne poznávací výlety na české i německé straně Jizerských hor, workshopy s výměnou zkušeností z přeshraniční spolupráce Přátel přírody, kulturní aktivity i prostor pro setkávání, získávání nových kontaktů i impulzů pro další činnost. V rámci Setkání Přátel přírody proběhne i zasedání valné hromady spolku.

Proč se koná letošní Setkání Přátel přírody právě v Jablonci nad Nisou? Jednak zde sídlí největší organizace českých Přátel přírody o více než 300 členech, jednak tato organizace slaví v letošním roce čtvrtstoletí od svého založení a také město Jablonec slaví 150. výročí. A to vše si zaslouží oslavit a zažít.

Co přesně účastníky Setkání čeká? Podrobný program je zde.