Květen 2016 s Malou liškou

25.04.2016 20:32

Na začátku března jsme jásali, že už je tu jaro a že se zima už nevrátí. Obávám se, že nám to trochu nevyšlo a radovali jsme se předčasně. Vrtkavé počasí ale asi k době, v níž žijeme, ale asi bude patřit už natrvalo. Budeme si muset zvyknout. Zvyká se lépe ve větší skupině podobně naladěných lidí, třeba v té naší. I v květnu bude několik příležitostí se spolu vidět a společně zažít věci, které mají smysl. Ať už z ošatky přírody a turistiky či amatérského umění. Stačí si jen vybrat, kam kdo chcete v květnu směřovat. A k tomu výběru vám přeju po celý měsíc dobrou náladu, zkrátka slunce v duši!

 

Úterý 3. května CVIČENÍ S MARIÍ – jóga jinak

17.30 | Fox club, Javoříčská 2 – u zastávky tramvají č. 1, 4, 6 Okresní soud

Člověk je plný předsudků. Třeba takových, že jóga znamená jen lotosový květ anebo že cvičitelkou může být jen mladá a štíhlá žena. Přijďte se mezi nás podívat a přesvědčit se, že všechno je jinak a přesto fajn. Trochu cviků na uvolnění těla, mysli a hlavně dobrá nálada a pohoda v duši. Cvičební úbor není třeba. Tentokrát si zacvičíme venku v nedalekém parku, pouze v případě nepříznivého počasí zůstaneme vevnitř.

Akci vede Marie Březinová, cvičitelka jógy a dalších technik. Příspěvek na akci: členové Přátel přírody zdarma, hosté 20 Kč.

 

Úterý 10. května DO PŘÍRODY VE MĚSTĚ Za skrytým kouzlem Nového Světa

17.00 | sraz u dětského hřiště vedle Galerie Šantovka v Olomouci

Květnovou vycházkou pokračujeme v seznamování se s trasami projektu Do přírody ve městě. Nyní se vydáme podél místních vodních toků do městské části Nový Svět. Prohlédneme si její památky, pokocháme se přírodou kolem řeky Moravy, třeba i nakrmíme tamní kačeny a sami sobě něco dobrého na zub opečeme v  hospůdce Na Hřišti, kde je k dispozici ohniště. 

Průvodkyní nám bude Marcela Dosedělová, která tuto trasu pro projekt zpracovala. Příspěvek na akci: členové Přátel přírody zdarma, hosté 20 Kč.

Sobota 21. května (CYKLO)TURISTIKA Naše blízké Sudety na vlastní nohy i pedály

9.15 | sraz před poštou u hlavního vlakového nádraží Olomouc hl. n. (pro pěší turisty odjezd vlaku v 9.36 směr Hrubá Voda)

Po dlouhé době opět společný lišácký cyklo a pěší výlet dohromady. Pěší sekce pojede vlakem do Hrubé Vody a odtud půjde 15 km údolím řeky Bystřičky přes skály Malý Rabštejn do Domašova nad Bystřicí. Cyklisté pojedou do stejného cíle jinudy, ale hned ze srazu na bicyklech (30 km). Sejdeme se v hospodě U Podjezdu v Domašově. Cyklisté budou mít na výběr, zda pojedou zpátky trochu jinou trasou, nebo odjedou vlakem. 

Akci vedou Hana Hulíková (cyklo) a Hynek Pečinka (pěší). Návrat do Olomouce je plánován do 17 hod.

Příspěvek na akci: členové Přátel přírody zdarma, hosté 20 Kč. Jízdné vlakem si hradí každý zvlášť, na srazu se lze domluvit na společnou jízdenku. 

Dle aktuálního složení skupiny kolařů a počasí může být cyklotrasa pozměněna, za nepříznivých povětrnostních podmínek (chladno, silný déšť) se cyklojízda ruší. 

 

Středa 25. května MUZICÍROVÁNÍ V PARKU W&S Band

17.00 | altán u Jihoslovanského mauzolea v Michalském výpadu
 

První letošní vystoupení v rámci našeho projektu Muzicírování v parku si vylosoval krčmaňský W&S Band, který předvede blues, folk a rock s atmosférou hanácké stepi. S 90minutovým akustickým vystoupením se představí Jarda Stojan Jiřík, Jirka Waltr Komárek a Pavel Svozil. Tentokrát hrajeme soše Petra Bezruče potměšile skryté v blízkém křoví.

Vstupné dobrovolné.

 

Úterý 31. května SETKÁNÍ S KNÍŽKOU Být, či nebýt

18.00 | literární kavárna Druhý domov, Nábřeží 11; tram 2, 3, 4, 6 (Žižkovo nám.), bus č. 14 (U Bristolu)

Tentokrát se seznámíme s jedním z nejslavnějších autorů a klasiků všech dob - anglickým básníkem, dramatikem a hercem Williamem Shakespearem. Ke čtyřstému výročí jeho úmrtí si projdeme některá díla, zjistíme spoustu zajímavostí a v neposlední řadě si vyzkoušíme, jaké to je být, či nebýt postavou z jeho díla...

Těší se na vás Radek Hrachovec a spol. Příspěvek na akci: členové Přátel přírody zdarma, hosté 20 Kč