Na Bystřičce spatřen vodník!

17.04.2011 11:08

Údolí řeky Bystřice, které nikdo z Olomoučáků neřekne jinak než Bystřička, zažilo v sobotu 16. dubna akci klubu přátel přírody Malá liška. Do jarní přírody se vydalo přes třicet členů a příznivců klubu a dva psi k tomu. Na 13kilometrové trase, která vedla podél meandrující řeky z Hrubé Vody do Domašova nad Bystřicí, naše veselá skupina našla jarní přírodu i toho vodníka. Ten byl hned na začátku pochodu a pobaveně nás sledoval usazen u vlastního rybníčku a doplněn nezbytným čápem.

Řeklo by se, cíl výletu splněn, ale my jsme pokračovali dál. Po cestě jsme vyzkoušeli načerpat energii z třísetletého javoru a podívali jsme se do pstruží líhně (kde příště využijeme možnost nechat si dopředu ryby připravit k zakousnutí). Také jsme vystoupali na skály Malého Rabštejna, nespadli dolů a po několika posledních krocích zakončili v hospůdce v Domašově nad Bystřicí. Počasí vyšlo dle objednávky nádherné, atmosféra byla opět milá a zase jsme se o něco víc poznali. A to je fajn.

Fotky z výletu najdete zde

Příští akce v přírodě - "Na vandru je sranda" - bude zvláštní tím, že budeme pochodovat jak v sobotu, tak v neděli. Kdo bude chtít, může si z akcí vybrat, anebo rovnou absolvovat obě a využít možnosti přespat v Zábřehu.