Olomoučtí Přátelé přírody zpívají v parcích sochám

10.09.2015 21:55

V úterý 8. září vpodvečer se pod širou oblohou Smetanových sadů uskutečnilo živé hudební vystoupení amatérských muzikantů z okruhu olomouckých Přátel přírody. Ty už jste mohli v parku vidět už v červnu, když hráli a zpívali u sochy spisovatelky Boženy Němcové v Čechových sadech. 

Protože se koncert tenkrát i díky zajímavému umístění povedl a zaujal, sezvali nyní své hosty do Smetanových sadů k soše Františka Polívky. Tento významný přírodovědec, který se zasloužil o české botanické názvosloví, působil i v Olomouci a zde i roku 1923 zemřel, a proto jeho socha v životní velikosti stojí nedaleko palmového skleníku a univerzitní botanické zahrady.

Téma večera bylo všechny barvy folku. Pro dvacítku posluchačů dvě hodiny hrály amatérské hudební formace Invalid Trio a Hudba z Marsu, jejichž vystoupení uzavřel sólista Květoš Janošík. 

"Když máme v olomouckých parcích tolik zajímavých soch, proč jim čas od času nezazpívat?" řekla jedna z vystupujících, Lenka Pospíšilová. Podle všeho opravdu nápad nezapadne a v příští sezóně se podobných koncertů na různých místech v olomouckých parcích a možná i jinde po městě uskuteční více.

Více fotografií zde...