Prosinec 2021 s Malou liškou

25.11.2021 15:37

Sobota 4. prosince :: VÝLET Adventní putování za anděly

7.30 | sraz vlevo v hale hlavního vlak. nádraží Olomouc (odjezd vlaku 7.47 směr Šumperk)
První prosincovou sobotu podnikneme výpravu za nadpozemskými bytostmi, anděly v galerii pod širým nebem v Rejcharticích na Šumpersku. Skulptury v nádherně kopcovité krajině vznikaly postupně během několika ročníků sochařských sympozií. A to zejména díky umění regionálních sochařů a řezbářů.

Trasa výletu měří kolem 8 km, jídlo, pití a dobrou náladu s sebou. Předpokládaný návrat kolem 15. hodiny. Akci vedou Helena Polášková a Hanka Hulíková. Účastnický příspěvek: členové Přátel přírody zdarma, hosté 30 Kč.

 

Čtvrtek 9. prosince :: VYCHÁZKA Olomoucké uličky za zimního večera

16.30 | sraz Horní náměstí – před orlojem

Trochu rychlejším krokem - abychom nezmrzli - se projdeme místy, která za večerního osvětlení vytváří v našem městě až kouzelnou atmosféru. A přidáme k tomu i pár místních zajímavostí. Na společnou procházku s Vámi se těší místní průvodce Miloš Havrda.

Akci vede Lenka Pospíšilová. Účastnický příspěvek: členové Přátel přírody zdarma, hosté 30 Kč.

 

Úterý 14. prosince :: PRO ČLENY A PŘÍZNIVCE Liščí punčování pod vánočním stromem

17.00 | sraz Horní náměstí – pod vánočním stromem

Přijďte se s námi pobavit a podpořit nás na veselém setkání u tradičního vánočního punče. Využijte poslední možnost vidět naše členy a příznivce v letošním roce, než nás všechny plně pohltí vánoční a novoroční svátky. Dobrá zábava zaručena!
 

Sobota 18. prosince :: VYCHÁZKA Zimní vycházka k Dubu Přátel přírody

10.10 │ sraz na zast. busu č. 20 Klášterní Hradisko (odjezd z Tržnice v 9.58)

V květnu 2012 (!) jsme zasadili v háji u Hromova dubu mezi Černovírem a Chomoutovem svůj „Dub Přátel přírody“. Tradičně před Vánocemi se půjdeme podívat, jak se mu daří. Tentokrát půjdeme od Kláštera Hradisko přes černovírský vojenský hřbitov podél potoka Trusovka k Hromovu a našemu dubu a skončíme v Pivovaru Chomout, případně se ještě podíváme na břeh Chomoutovského jezera.

Trasa má asi 8 kilometrů (mapka). Vezměte si občerstvení a také nějakou vánoční ozdobu, kterou náš dub zkrášlíme. Akci vede Hynek Pečinka. Účastnický příspěvek: členové Přátel přírody zdarma, hosté 30 Kč.