Radní se setkali se zástupci Unie nestátních neziskových organizací

16.03.2011 20:39

V úterý 15. března 2011 se v zasedací místnosti primátora na olomoucké radnici uskutečnilo setkání představitelů města se zástupci Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO). Ta na území města Olomouce sdružuje přes 110 neziskových organizací a město její fungování vnímá jako velice přínosné.

Neziskové organizace ve značné míře doplňují nabídku služeb občanům města. Ačkoli se často vnímání neziskového sektoru zužuje pouze na sociální oblast, není tomu tak. Existují neziskové organizace, které poskytují služby pro rodiny, jako jsou mateřská a rodinná centra, zabývají se volnočasovými aktivitami mládeže, jsou to také dobrovolní hasiči atd. Proto je spolupráce mezi městem a těmito organizacemi důležitá.

„Dnešní schůzka se koná zejména proto, abychom si společně vytýčili cestu, kterou se chceme v příštích čtyřech letech ubírat,“ uvedla na začátku jednání náměstkyně primátora Eva Machová. Společně poté probírali základní témata, která by měla rozšířit obzor a povědomí na obou stranách. Nešlo však pouze o financování neziskových projektů z grantového systému města Olomouce, ale také například o problematiku nebytových prostor, v jejichž poskytování neziskovým organizacím se město snaží co nejvíce vycházet vstříc.

Celý článek najdete zde

Na schůzce byl zastoupen i klub Malá liška. Součástí delegace neziskovek byl jeho místopředseda Hynek Pečinka (na fotce třetí zprava).