Trasy projektu Do přírody ve městě se otevírají veřejnosti. Přijďte na slavnostní zahájení

20.05.2015 21:18
Chtěli bychom vás pozvat v sobotu 6. června 2015 do Lošova, kde bude u příležitosti Světového dne životního prostředí slavnostně otevřena jedna z příměstských vycházkových tras projektu Do přírody ve městě. Zahájení je v 9:30 na konečné stanici busu č. 11 "Lošov", zváni jsou zástupci statutárního města Olomouce, dalších podporovatelů projektu, cílových skupin projektu a široká olomoucká veřejnost. Po stručném seznámení s projektem a jeho výsledky proběhne modelová vycházka Lošovem a zájemci budou moci pokračovat i na delší túru. Více v přiloženém letáku.
 
V loňském roce prošli členové a dobrovolníci olomoucké neziskové organizace Malá liška - klub přátel přírody okrajové části našeho města a zaměřili se na místní drobné historické památky, zajímavá zákoutí a okolní přírodu. V rámci projektu Do přírody ve městě inspirovaným podobným záměrem, který se podařilo realizovat např. v západoněmeckém Freiburgu vzniklo 16 příměstských tras pro nenáročnou několikahodinovou turistiku. Byly vytvořeny pro potřeby rodin s dětmi, seniorů, ale i třeba studentů nebo návštěvníků našeho města, kteří chtějí poznat Olomouc z trochu jiné stránky, příjemně strávit svůj volný čas a něco se dozvědět.
 
Trasy, které měří jen několik kilometrů a ujde je doslova každý, začínají a končí na konečných stanicích MHD. Jsou tedy jednoduše přístupné levně, rychle a bezpečně. Nejsou vyznačeny v terénu, zájemci si mohou stáhnout jejich popis na webu www.prirodavemeste.cz, vytisknout doma, nebo se připojit přímo na místě chytrým mobilem, pro který jsou stránky optimalizovány. Brzy budou na konečných stanicích MHD informační cedule s QR kódy, Dopravní podnik města Olomouce, a. s. věnoval projektu dva vozy - tramvaj a autobus, které budou propagovat projekt mezi olomouckou veřejností a návštěvníky města.
 
Projekt v roce 2014 podpořilo statutární město Olomouc z programu "Tvorba a ochrana životního prostředí".
 
Další podrobnosti najdete zde:
  • Stránky projektu s jednotlivými trasami: www.prirodavemeste.cz
  • Podrobněji k projektu - článek na iDNES.cz: zde
  • Stručně k projektu na webu prorodinu.olomouc.eu: zde