Expedice Skotang 2016

… do Skotska a Anglie jinak a jinam než všichni

26. 8. – 4. 9. 2016 (pá – ne, 10 dnů a 9 nocí pro 18 účastníků)

Pomezí Anglie a Skotska, kam směřuje naše expedice, má jedinečný ráz. Ten vychází ze zdejší krajiny, jejích zdrojů a historie, které také utvářely zdejší lid. Odnepaměti zde existovala více či méně pomyslná dělicí čára mezi skotským jihem a anglickým severem. Regionální hrdost zdejších obyvatel je velmi silná a každou oblast charakterizuje osobitá architektura, v každém zákoutí této nadmíru příjemné části Velké Británie objevíme malebnou a neobyčejně rozmanitou krajinu protkanou stopami bohaté historie. A také lidi s náručí otevřenou návštěvníkům odjinud.

Podrobnosti k dopravě, ubytování a programu v letáku: 1608_expedice_skotang_promo.pdf (395 kB)

 

Kolik to bude stát? 12 950 Kč pro členy spolku Přátelé přírody z. s., nečlen připlatí 200 Kč. 

Cena zahrnuje dopravu fungl novým minibusem po celou dobu akce, 2× 16hodinovou plavbu trajektem s ubytováním, 6× ubytování v hostelu. Cena nezahrnuje vstupné do památek a atrakcí a stravu, tu lze domluvit za příplatek – viz výše. V případě nepříznivé změny kurzu nebo cen může být cena akce navýšena až o 15 %.

Storno podmínky: Při odhlášení 40 a méně dní před akcí činí stornopoplatek 60 % ceny, pokud účastník za sebe nesežene náhradníka. Záloha se vrací jen tehdy, pokud sám účastník za sebe sežene náhradníka.

Jak se přihlásit? Vyplňte přihlašovadlo a počkejte na potvrzení rezervace. 

Následně zaplaťte zálohu 3 000 Kč na účet č. 2000220088/2010, var. symbol 160826. Teprve připsáním zálohy na náš účet je účastník přihlášen. Doplatek ceny uhraďte nejpozději do 15. 6. 2016. Lze si také domluvit, že vás budeme vyzývat ke splátkám (k 20. 2., 20. 4. a 15. 6. 2016).

Podrobnosti a kontakty na organizátory jsou v přiloženém letáku - viz výše.

  

"Byla to moje nejlepší dovolená." Z pomezí Anglie a Skotska se vrátila expedice Malé lišky

Bezmála deset dnů na přelomu srpna a září strávila dvacítka účastníků Expedice Skotang objevováním středu Velké Británie. Vysvětlit záhadný název zájezdu olomouckých Přátel přírody ze skupiny Malá liška pomůže, že směřovali na pomezí Skotska a Anglie. Tento region tradiční výpravy cestovních kanceláří většinou jen rychle projedou a nevšimnou si, že je plný příležitostí, jak se dostat zdejší krajině a lidem pod kůži a získat nezapomenutelné dojmy. A právě to se účastníkům expedice povedlo.

Více zde