Velikonoce v Českém krasu

 
18. - 22. 4. 2014 (pá - út) / Srbsko, okr. Beroun 

5 dní a 4 noci v srdci Českého krasu spolu s NaturFreunde Metzingen

 

Jen pár desítek kilometrů jihozápadně od Prahy najdeme krajinu s rozmanitou a zároveň divokou přírodou, kterou by zde jen málokdo čekal. Řeka Berounka tu protéká mezi skalami s četnými vápencovými jeskyněmi. Rostou zde vzácné bylinky a jeskyně obývají netopýři. Je tu zkrátka krásně – proto Český kras. Na jeho území se nachází 9 přírodních rezervací a v nich okolo 700 druhů rostlin nebo 1.200 druhů motýlů. Můžeme zde najít i početné geologické výchozy se zkamenělinami trilobitů, hlavonožců, graptolitů a dalších obyvatel pravěkého moře.

Dolů do hlubokého kaňonu Berounky zarytého do reliéfu krajiny bývají z turistických cest pěkné výhledy. Mezi oblíbený cíl poutníků patří lomy Velká a Malá Amerika, Koněpruské jeskyně či hrad Karlštejn. V malebné vesničce Svatý Jan pod Skalou to zase vypadá, jako by se zastavil čas. A všude jsou vápencové skály a skalky, které prosvěcují bohatými listnatými lesy. Zažijte s námi a našimi kamarády, Přáteli přírody z jihoněmeckého Metzingenu, jaro v Českém krasu. To se hned tak nevidí!

 
Plán cesty a další podrobnosti v letáku: 1404_malaliska_cesky_kras_promo.pdf (419 kB)
 
Doprava: Zajišťujeme vlastními auty (nabídněte!), v každém pojedou 4 pasažéři.
 
Nástupní místo: Olomouc, po domluvě možno i jinde po trase

Účastnický poplatek: 1.200 Kč člen Přátel přírody / 1.400 Kč host

(v ceně je 4x ubytování, cesta autem z Olomouce a zpět)

Záloha: 400 Kč na účet č. 2000220088/2010, var. symbol 140418. Teprve připsáním zálohy na náš účet je účastník přihlášen. Doplatek zaslat nejpozději do 30. 3. 2014.

 
Storno podmínky: Při odhlášení 40 a méně dní před akcí činí stornopoplatek 60% ceny, pokud účastník za sebe nesežene náhradníka. Záloha se vrací jen tehdy, pokud sám účastník za sebe sežene náhradníka.
 
 
 
Zvláštnosti cestování s námi
  • Nejezdíme tam, co všichni. Naše akce se zaměřují na poznání příběhů krajiny a lidí, kteří v ní žijí.
  • Nejsme cestovní kancelář a akce pro nás není výdělečná a pro vás dotovaná. V podstatě vyjíždíme na akci jako parta, rozpočítáváme náklady a jaké si to uděláme, takové to budeme mít. Jsme spolu rádi, neskupinkujeme se.
  • Během akce může každý účastník ovlivnit, co se bude dít, můžete přispět ke společné zábavě a dobré náladě. Počítáme s posezeními u kytar, společným grilováním apod.
  • Program se může měnit stejně jako počasí. Máme slabost pro zdravou improvizaci.
  • Není to ale chaos a anarchie. Účastníci by ale měli vědět, že se akce účastní dobrovolně a na vlastní nebezpečí a budou respektovat pořadatele.