Expedice Lombardie

aktivní desetidenní poznávací pobyt na severu Itálie s místními Přáteli přírody

18. - 27. 8. 2017 | příroda a historie v okolí jezera Lago di Garda
 

Oblast Lombardie se rozprostírá na samém severu Itálie. Od Alp na švýcarských hranicích přes romantická jezera Lago di Como a Lago Maggiore až do Pádské nížiny, která zaujímá celou jižní část kraje. Na severu, v podhůří Alp, se nalézají snová jezera Lago di Como a Lago Maggiore, ale i fascinující údolí a vrcholky Národního parku dello Stelvio. Lombardie je kraj venkovských vil s nádhernými zahradami, kraj bohatých měst s působivými paláci a kostely. Romantická krajina v okolí jezer vždy lákala básníky a živá, pulzující města aristokraty i hazardní hráče.

Jezero Lago di Garda je největší a nejvýchodněji položené italské jezero. Při jeho jižním konci se rozprostírá nížina, která severněji ustupuje členitějšímu terénu. Nejsevernější cíp obklopují působivé skalní útesy. V okolí jezera se tak střídají roviny vinohradů a jablečných sadů s horskými stezkami mířícími do těch nejvyšších pater okolních masivů. Stezky míjejí středověké pevnosti a hrady, Hustá síť značených turistických cest předurčuje místní hory jako výborný cíl mnohých turistů. Velmi oblíbené jsou zajištěné cesty typu via ferrata, kterých podél celého jezera nalezneme stovky.

Program: Poznávání přírody v kopcích nad Lago di Garda i starobylých měst a městeček v jeho okolí. Výstup na Monte Baldo (2218 m n. m.), (vysoko)horský trekking někdy jen tak, někdy po ferratách, zříceniny středověkých pevností, vodopády, stopy Romea a Julie ve Veroně, památky na římskou éru i křesťanské svatostánky, koupání i plavba po jezeře, možná i Benátky.  

Detailní program nám sestaví italští Přátelé přírody, kteří ho budou absolvovat s námi. Včas vám ho dáme vědět!

Ubytování: Dům Přátel přírody „Baito 359°“, Ferrara di Monte Baldo, okres Verona. Strávíme zde 8 nocí. Dům se nachází v nadmořské výšce 1095 m a je obklopen borovým lesem.  V přízemí je obývací pokoj s krbovými kamny, kuchyň s plynovým sporákem a veškerým vybavením, WC a spíž. V patře jsou dvě ložnice s celkem 14 lůžky. Na pozemku lze i stanovat.

Doprava: Pojedeme osvědčeným minibusem CK JV-TOUR, cesta trvá asi 12 hodin. Zvládneme ji přes noc, nazpátek přes den.

Cena: 7 250 Kč pro členy spolku Přátelé přírody z. s., 7 500 Kč pro nečleny.

Co je v ceně: 8× ubytování, doprava z/do Olomouce a během akce.

Jak se přihlásit: Prostřednictvím přihlašovadla a zaplacením zálohy 2 500 Kč na účet č. 2000220088/2010 (Fio banka), var. symbol 170818. Účastník je přihlášen teprve připsáním zálohy na náš účet. Doplatek do 15. 6. 2017 pod stejným symbolem.

Storno podmínky: Při odhlášení 40 a méně dní před akcí činí stornopoplatek 60 % ceny, pokud účastník za sebe nesežene náhradníka. Záloha se vrací jen tehdy, pokud sám účastník za sebe sežene náhradníka.
 
 

Těší se organizátoři Marta P. Perůtková a Hynek Pečinka.

Bližší info: tel. 602 431 149, e-mail: fox@malaliska.cz

 
Propozice ke stažení  zde 
 

Pro účastníky