Polská strana Krkonoš

aktivní pětidenní poznávací pobyt na polské straně našich nejvyšších hor

5. – 9. 7. 2017 | Szklarska Poręba a okolí, jižní Polsko
 

Krkonoše a Jizerky znají mnozí, málokdo je ale zná i z polské strany. Je to škoda - polské Krkonoše totiž ukrývají ledovcová jezera, vodopády či živá horská městečka. A když se náhodou zkazí počasí, můžeme navštívit opuštěné uranové doly nebo unikátní dřevěný kostelík přenesený z Norska.

Krkonoše na polské straně zkrátka vypadají úplně jinak než u nás – spadají prudce dolů a téměř ihned přecházejí v nudnou placatou krajinu, která pokračuje stovky kilometrů až k Baltskému moři. Ta nás ale zajímat nebude – budeme se držet v horách či podhůří, i na tu naši Sněžku přijdeme z jiné strany, než jsme zvyklí… Pojeďte si užít české červencové svátky na polskou stranu českých „velehor“.

Program: Středně a více náročná pěší turistika po značených trasách polských Krkonoš i na naší straně společné hranice. Návštěva horských městeček a pamětihodností. Poznávání zdejší krajiny a jejích obyvatel po stránce přírodní, historické i té současné. Relax v kilometru nad mořem.

Ubytování s polopenzí: Horská chata (na obrázku) SCHRONISKO NA HALI SZRENICKIEJ ve výše 1200 m n. m., nad městečkem Szklarska Poręba. Vícelůžkové turistické pokoje, společné WC/sprchy.

Doprava: Pojedeme vlastními auty (cca 250 km; 3,5 hodin cesty), určitě se vejdeme. Aktivní řidiči dostanou slevu z účastnického poplatku. Nabídněte se!

Cena: 1 950 Kč pro členy spolku Přátelé přírody z. s., 2 100 Kč pro nečleny

Co je v ceně: 4× ubytování, 4× polopenze, doprava z/do Olomouce a během akce

 
Jak se přihlásit: Vyplňte přihlašovadlo a rezervujte si místo. Po potvrzení místa zaplaťte zálohu 1000 Kč na účet č. 2000220088/2010, var. symbol 170705. Účastník je přihlášen až připsáním zálohy na náš účet.
 
 
Storno podmínky: Při odhlášení 40 a méně dní před akcí činí stornopoplatek 60 % ceny, pokud účastník za sebe nesežene náhradníka. Záloha se vrací jen tehdy, pokud sám účastník za sebe sežene náhradníka.
 
Propozice ke stažení - zde