(Ne)známí sousedé 2017: všechny chutě podzimního Švábska

27. 9. - 1. 10. 2017 :: Metzingen a okolí, jižní Německo

 

Po krátké pauze se opět uvidíme s našimi partnery, Přáteli přírody z jihoněmeckého Metzingenu přímo v místě, kde žijí, pracují a působí. Budeme za jejich pomoci opět o něco hlouběji poznávat  historii i současnost, kulturu i přírodu Švábska, regionu zasahujícího do několika německých spolkových zemí.

Těm, kteří pozvání využijí poprvé, nabízíme netradiční zájezd, možnost podívat se na věci jinak než běžní turisté, navázat osobní kontakty a přátelství a zjistit, že Němci „opravdu nekoušou“.

Už podesáté se koná setkání Přátel přírody z Olomouce a Metzingenu, které opět jistě potvrdí, že naši sousedé nejsou až tak jiní než my. Tentokrát budeme společně zase o něco více objevovat kraj, jsou doma Přátelé přírody z Metzingenu. Pětidenní akce u našich západních sousedů přinese nové zážitky z míst, kde jsme ještě nebyli, a částečně i s novými lidmi, kteří čekají, až se s nimi seznámíme.

Podzim v podhůří krasového území Švábského Jury, dozrávající víno, barevné listí listnatých lesů, výborná kuchyně, keltská i středověká historie regionu, inspirativní atmosféra společných posezení, večer v rodinách… Zkrátka - i když pro někoho už podesáté, ale opět trochu jinak.

Stáhněte si propozice: 1709_malaliska_neznami_sousede_promo_cz.pdf (643 kB)

Jak se přihlásit? Vyplňte přihlašovadlo a počkejte na potvrzení rezervace. Další podmínky k platbě zálohy, účastnického poplatku a storno podmínky jsou v propozicích.

 

 
DEJTE VĚDĚT I DALŠÍM VESELÝM KAMARÁDŮM A ZNÁMÝM, AŤ SE K NÁM PŘIDAJÍ!

    

 
 

Z předchozích ročníků...

 

(Ne)známí sousedé - velikonoční chutě Švábska

3. - 8. 4. 2015 Metzingen a okolí + den a noc v Regensburgu

Poznej přírodu a obyvatele jižního Německa všemi smysly. Poznej pohostinnost Přátel přírody. Nech na sebe dýchnout historii i současnost Švábska. Regionu, jehož obyvatelé jsou nám kupodivu velmi podobní. Projdi se pulsujícím městem, abys cítil/a ten rozdíl, a uteč zpět do přírody. Zjisti, jak se mají staří známí, navaž nové kontakty. A při tom všem mluv anglicky, německy, česky, rukama i nohama! Hlavně nějak!

Už podeváté se koná setkání Přátel přírody z Olomouce a Metzingenu, které jistě potvrdí, že naši sousedé nejsou až tak jiní než my. V jiné krajině, než jsme u nás zvyklí, ale žijí. Šestidenní akce u našich západních sousedů přinese nové zážitky z míst, kde jsme ještě nebyli, neopomeneme ani osvědčená místa.  Čím se Švábsko a Švábové liší od jiných německých krajů a obyvatel, poznáme při exkurzích, výletech, společném vaření, povídání a jiných zajímavých programech. Bydlet budeme v Domě přátel přírody „Falkenberg“ ve skalách nad Metzingenem, na zpáteční cestě už sami strávíme den v historickém Regensburgu a noc 

v horách nad ním.

 

(Ne)známí sousedé - česko-německý podzim Přátel přírody na Olomoucku

25. - 30. 10. 2014 Olomouc a okolí

 

Na konci října k nám zavítá desítka členů naší partnerské skupiny Přátel přírody z jihoněmeckého Metzingenu. Rádi bychom jim společně s vámi ukázali zajímavosti našeho regionu a pomohli jim zase o trochu líp poznat, jak se na střední Moravě žije. Některé z hostů už známe, s jinými se rádi seznámíme. Budeme se domlouvat anglicky, německy, rukama, nohama, program bude tlumočen.

Za základnu, odkud budeme vyrážet za programem, jsme zvolili ekocentrum Sluňákov v Horce nad Moravou, kde je pro zájemce zajištěno i ubytování s polopenzí – klidně i jen na část akce. Proběhne i osvědčený Moravsko-švábský večer a další společný program. Někdy je třeba se předem přihlásit, jindy lze přijít jen tak.

Akce je vhodná pro dospělé všeho věku, děti v doprovodu dospělého. Můžete se zúčastnit třeba jen některých aktivit, které si vyberete. Pojďme na to!