(Ne)známí sousedé 2013

 

(Ne)známí sousedé - všechny chutě Švábska

podzimní česko-německé setkání Přátel přírody

2. - 7. 10. 2013 Metzingen, jižní Německo + den a noc v Norimberku

 

už je po akci - jak se nám povedla, můžete zjistit zde »

 

Poznej přírodu a obyvatele jižního Německa všemi smysly. Poznej pohostinnost Přátel přírody. Vyrob si nůž z pazourku jako pračlověk, poznej pravěká naleziště, nech na sebe dýchnout keltskou historii Švábska. Upeč si švábský koláč, nauč je péct ty naše. Ulov si pstruha, hoď ho na gril. Navštiv mohutný hrad, jdi za rudou ponožkou.

Projdi se pulsujícím městem, abys cítil/a ten rozdíl, a uteč zpět do přírody. Zjisti, jak se mají staří známí, navaž nové kontakty.

A při tom všem mluv anglicky, německy, česky, rukama i nohama! Hlavně nějak!

Už pošesté se koná setkání Přátel přírody z Olomouce a Metzingenu, které jistě potvrdí, že naši sousedé nejsou až tak jiní než my. V jiné krajině, než jsme u nás zvyklí, ale žijí. Šestidenní akce u našich západních sousedů přinese nové zážitky z míst, kde jsme ještě nebyli, neopomeneme ani osvědčená místa.  Čím se Švábsko a Švábové liší od jiných německých krajů a obyvatel, poznáme při exkurzích, výletech, společném vaření, povídání a jiných zajímavých programech. Bydlet budeme v Domě přátel přírody „Falkenberg“ ve skalách nad Metzingenem.

Na zpáteční cestě už sami strávíme den a noc v historickém Norimberku.

 

(Ne)známí sousedé

česko-německé Velikonoce na Olomoucku

27. 3. – 1. 4. 2013 ׀ pro každého něco, ideálně všechno

 

O Velikonocích za námi zavítá 16 členů naší partnerské skupiny Přátel přírody z jihoněmeckého Metzingenu. Rádi bychom jim společně s vámi ukázali zajímavosti našeho regionu a pomohli jim poznat, jak se na střední Moravě žije. Některé z hostů     už známe, s jinými se rádi seznámíme. Budeme se domlouvat anglicky, německy, rukama, nohama, program bude tlumočen.

Za základnu, odkud budeme vyrážet za programem, jsme zvolili ekocentrum Sluňákov v Horce nad Moravou, kde je pro zájemce zajištěno i ubytování s polopenzí – klidně i jen na část akce. Proběhne i osvědčený večer v rodinách a další společný program, na některý je třeba se předem přihlásit, na jiný lze přijít jen tak.

Akce je vhodná pro dospělé všeho věku, děti v doprovodu dospělého. Můžete se zúčastnit třeba jen některých aktivit, které si vyberete. Pojďme na to!

Stáhněte si propozice a přihlášku: 130327_un_promo_cz.pdf (467,1 kB)

Prezentace k akci: (Ne)známí sousedé.pps (3 MB)

Aktuální program (24/3): 130327_un_podrobny_prgm_cz.pdf (147,4 kB)

Pozvánka na nedělní výlet: 130331_vychazka_k_dubu.pdf (413 kB)