Novohradské hory/Freiwald

7. - 10. 5. 2015 Karlstift (Rakousko)

4 dny poznávání šumavského předhůří z české i rakouské strany

  

Novohradské hory tvoří jihovýchodní část Šumavské hornatiny na hranici mezi Českem a Rakouskem. Smrkové a bukové lesy se zde střídají s horskými loukami, balvanovými moři či mrazovými sruby. Na rakouské straně hranice je pohoří trochu vyšší a nazývá se Freiwald (prázdný nebo svobodný les). Přítomnost „železné opony“ způsobila, že je zde příroda obzvláště zachovalá a na obzvlášť na české straně liduprázdná. Zato na rakouské straně, ve Freiwaldu, můžeme obdivovat malebné vesničky a zemědělské usedlosti. Lidé po staletí žili v typických selských dvorech s žulovými kameny. Poznej s námi tento zvláštní kout Zeměkoule na vlastní smysly. Turistický prodloužený víkend chce jen den dovolené, v pátek je svátek!

Leták ke stažení  zde: 1505_malaliska_novohradky_promo.pdf (275 kB) 

Program: Pěší túry přes lesy, louky, skály, rašeliniště, přírodní park Nordwald… zkrátka zážitky z úžasné přírody. Objevování historických městeček Gmünd a Weitra (Vitoraz), Nových Hradů. A hlavně žádný spěch, zkrátka relax v horách podle chuti!

Ubytování, stravování a další možnosti: Bydlíme pospolu a zatím sami v chatě Přátel přírody „Gmünder-Hütte“ (980 m n. m.) na úpatí hory Aichelberg na konci vesnice Karlstift kousínek za hranicemi s Českem. Plně vybavená kuchyň, tekoucí voda, společné WC/sprchy/umývárny, topení dřevem. Ohniště s venkovním posezením, gril, terasa… a vevnitř ještě vtipný automat, který po vhození mince 1 EUR rozsvítí… a po spotřebování vše zhasne J. To musíte zažít! Spacáky s sebou!

Stravování si zařídí každý sám (resp. skupinky, pokud se domluví). Počítejte s celodenními výšlapy/výlety, tj. oběd putovní do batůžku.

Doprava: Jedeme vlastními auty (4 pasažéři/auto), je to ani ne 300 km.

Nástupní místo: Olomouc, Brno

Cena: 920 Kč člen Přátel přírody / 1020 Kč host. V případě nepříznivé změny kurzu nebo cen může být cena akce navýšena až o 15 %. V ceně je doprava autem na akci, během ní a zpět a 3x ubytování.

Záloha: 500 Kč na účet č. 2000220088/2010, var. symbol 150507. Teprve připsáním zálohy na náš účet je účastník přihlášen. Doplatek zaslat nejpozději do 20. 4. 2015.

Storno podmínky: Při odhlášení  40 a méně dní před akcí činí stornopoplatek 60 % ceny, pokud účastník za sebe nesežene náhradníka. Záloha se vrací jen tehdy, pokud sám účastník za sebe sežene náhradníka.

Těší se na vás vedoucí akce Hynek Pečinka a spol. Bližší info: fox@malaliska.cz, 602 431 149  

 
 
Zvláštnosti cestování s námi
  • Nejezdíme tam, co všichni. Naše akce se zaměřují na poznání příběhů krajiny a lidí, kteří v ní žijí.
  • Nejsme cestovní kancelář a akce pro nás není výdělečná a pro vás dotovaná. V podstatě vyjíždíme na akci jako parta, rozpočítáváme náklady a jaké si to uděláme, takové to budeme mít. Jsme spolu rádi, neskupinkujeme se.
  • Během akce může každý účastník ovlivnit, co se bude dít, můžete přispět ke společné zábavě a dobré náladě. Počítáme s posezeními u kytar, společným grilováním apod.
  • Program se může měnit stejně jako počasí. Máme slabost pro zdravou improvizaci.
  • Není to ale chaos a anarchie. Účastníci by ale měli vědět, že se akce účastní dobrovolně a na vlastní nebezpečí a budou respektovat pořadatele.
DEJTE VĚDĚT I DALŠÍM VESELÝM KAMARÁDŮM A ZNÁMÝM, AŤ SE K NÁM PŘIDAJÍ!