(Ne)známí sousedé: Podzimní Šumava/Böhmerwald

společně s NaturFreunde Metzingen po stopách zmizelých vesnic v česko-německo-rakouském pohraničí
 
st - ne 26. - 30. 9. 2018 │Borová Lada (okr. Prachatice) - pátek je státní svátek
 

Šumava jako pohraniční pohoří Čechy a Němce rozděluje státní hranicí, ale spojuje společnou historií. I proto jsme si ji v rámci překonávání bariér mezi našimi národy vybrali pro další společné setkání z cyklu "(Ne) známí sousedé". Na společném výjezdu olomouckých a metzingenských Přátel přírody se budeme věnovat nejen přírodě Šumavy, na německé straně zvané Böhmerwald, ale také historické tváři Šumavy, po níž po „poválečném vypořádání“ zbyly stopy už jen tu a tam. A ty objevíme.

Už pojedenácté se koná setkání Přátel přírody z Olomouce a Metzingenu, které opět jistě potvrdí, že naši sousedé nejsou až tak jiní než my. Tentokrát budeme společně objevovat kraj, kde nejsou doma členové ani jedné ze skupin. Pětidenní tematická akce v česko-německém pohraničí zaměřená na přírodu, ale i celkem nedávnou společnou historii, přinese nové zážitky z míst, kde jsme spolu ještě nebyli, a to se starými známými a zajisté i s novými lidmi, kteří čekají, až se s nimi seznámíme.

Podrobnosti k ubytování a programu najdete v propozicích níže.

 

Cena: 1 850 Kč člen / 2 000 Kč nečlen spolku Přátelé přírody z. s.

zahrnuje 4× ubytování v apartmánech, příspěvek na společnou dopravu auty z Olomouce na akci, během akce a zpět. 

 

Jak se přihlásit: Vyplňte přihlašovadlo a rezervujte si místo. Po potvrzení místa zaplaťte zálohu 1000 Kč na účet č. 2000220088/2010, var. symbol 180926. Účastník je přihlášen až připsáním zálohy na náš účet. Zbytek doplaťte na účet pod stejným symbolem do 31. 8. 2018.

 
 
 
Storno podmínky: 
  • Při odhlášení 40 a méně dní před akcí činí stornopoplatek 60 % ceny akce, pokud účastník za sebe sám nesežene náhradníka. 
  • Záloha účastnického poplatku se vrací jen tehdy, pokud účastník za sebe sám sežene náhradníka. 
  • O případných odůvodněných výjimkách z těchto pravidel může na žádost účastníka rozhodnout rada skupiny.

 Propozice ke stažení zde 

 
Bližší info - vedoucí akce: 
  • Hynek Pečinka (602 431 149, fox@malaliska.cz)
  • Sabine Yildirim (+989 011 657 250, sabineyildirim@gmx.net)