duben 2012 s malou liškou

7. - 9. 4. 2012 :: Winds of Change: česko-německé Velikonoce na Olomoucku

O Velikonocích přijedou Přátelé přírody z jihoněmeckého Metzingenu na společnou akci s naším klubem. Ve městě Olomouci a jeho okolí nás dohromady čeká bohatý program. Nepůjde jen o památky a turistiku. Cílem akce je více se navzájem poznat. Bude k tomu příležitost na těchto akcích i pro veřejnost:

Sobota 7. dubna: Celodenní výlet na Bouzovsko

Návštěva centra přírodního stavitelství Permalot a místní mateřské školky „s lesními prvky“, prohlídka hradu Bouzova, bývalého sídla velmistra řádu Německých rytířů, odtud pěšky do Javoříčských jeskyní (do 10 km)

Neděle 8. dubna: Pěší výlet do Sudet

Okruh kolem Sv. Kopečka přes Radíkov a Pohořany po místech, kde bylo před válkou německé osídlení, trasa asi 15 km

Pondělí 9. dubna: Výlet do Oderských vrchů

Prohlídka městečka Potštát (od roku 2003 památková zóna), turistika do skalního města, osvěžení ve formanské hospodě U Tlustého Jana u bývalé obchodní stezky, možnost vystoupat ke zřícenině skalního hradu Puchart ze 13. století

Podrobnosti a přihlášky ke všem akcím v rámci Winds of Change - zde

 

Úterý 10. dubna: Posed

Vyhovujeme námitkám účastníků minulých Posedů a měníme místo i čas. Posedy budou bývat druhé úterý v měsíci v salonku Nekuřácké restaurace na olomouckém bazéně. V dubnu se tedy sejdeme 10. 4. od 17 do 21 hodin právě tam. Posed je setkání členů a příznivců klubu Malá liška, na kterém se mohou lépe poznat a probrat aktuální věci. Na akci se není třeba hlásit předem. Prostě přijďte.

 

Čtvrtek 19. dubna: Výtvarná dílna: Malování na hedvábí

Místo konání: Dům dětí a mládeže v Olomouci, tř. 17. listopadu 47

Čas: 17,00 – 19,00

Za použití kontur a barev na hedvábí si vyrobíme na připravený rámeček dekoraci do bytu – obrázek, závěs do okna... Materiál pro Vás připravíme, přineste si pouze pracovní oblečení. Na akci je třeba se předem přihlásit. Příspěvek na akci: členové klubu 150 Kč, hosté 170 Kč

Přihlaste se předem zde

 

Úterý 24. dubna: Posezení s knížkou

Už se nám z toho stala tradice. I v dubnu si milovníci čtení a knih můžou sednout ke kulatému stolu a povídat si spolu. Tentokrát od 19:00 hod v Puškařově šenku na Vídeňské ulici, mezi Terezskou bránou a parkem. Těší se na vás Evička Sommerová a Kryštof Richter.

 

Pá - út 27. 4. - 1. 5. 2012 :: Natura tour 2012: Jarní výjezd na Šumavu

KAMERA – KLAPKA – JEDEM! A kam že to jedem? Z hanácké placky se přesuneme do šumavských vysokých hor a rozlehlých hvozdů. Organizátoři z klubu přátel přírody Malá liška připravili pětidenní nabouchaný program, během kterého poznáme tento překrásný kus planety Země na česko-rakousko-německém pomezí, kde podle starých Římanů nebylo o co stát. Že se staříci mýlili, poznáme na vlastní oči, uši, nohy i chuť.

Co uvidíme? Kvilda – Jezerní slať (horské rašeliniště s rozhlednou) – Churáňov (pěkný výhled, hotely, parkoviště) – Zadov (zde lanové centrum). Výjezd do NP Bavorský les. Přejezd k Boubínskému pralesu. Okolí Plešného ledovcového jezera a Schwarzenberský kanál.

Propozice si stáhněte zde