leden 2012 s Malou liškou

Ani v novém roce neztrácíme rychlost a i v lednu se těšíme na setkání s vámi na některé z našich akcí, ideálně na všech. Je z čeho vybírat!

 

úterý 10. ledna 2012 :: 18:00 – 20:00 :: CESTOVATELSKÝ VEČER

Sál Nadačního fondu OKNO, Dolní nám. 38 (vchod portálem vedle Hanácké restaurace), 1. patro

… aneb z Moravy až na kraj světa. Lednový cestovatelský večer nás opět zavede za hranice každodenního života. Přijďte poznat všemi smysly (včetně chutě a čichu), jak to vypadá jinde. Hlavním hostem večera bude Michal Majer z o. s. M.O.S.T., které se zaměřuje na pomoc Tibetu a tibetským uprchlíkům v Indii, na pomoc malým buddhistickým mnichům a mniškám v indických Himalájích. Povídat bude o svém měsíčním pobytu v Číně a v Tibetu, setkáních s tamními lidmi a prospěšných projektech sdružení M.O.S.T.

Na další náplni večera se můžete podílet i vy, stačí přihlásit příspěvek do 5. ledna na fox@malaliska.cz. Zážitky se podávají s trochou dobrého jihomoravského vína od Janošíků a asijských čajů z olomoucké čajovny Wabi.

Příspěvek na akci: nečlen klubu 20 Kč, členové zdarma

   

pátek 20. ledna 2012 :: VEČERNÍ POCHOD NA HRAD HELFŠTÝN

netradiční výlet noční přírodou do útrob středověkého hradu

Sraz: 15:50 vpravo v hale hl. nádraží ČD v Olomouci

Vyrazíme z Olomouce do Lipníka nad Bečvou, kde si projdeme historické centrum vystavěné rodem Pernštejnů. Z Komenského sadů se vydáme na trasu vedoucí na hrad Helfštýn, cestou se plní vtipné úkoly. Cíl je v restauraci Pod Hradem v Týně nad Bečvou. Zájemcům přihlášeným do 13. 1. zajistíme ubytování v Lipníku. Sledujte náš web, kde budou další podrobnosti.

Příspěvek na akci: Nečlen klubu 50 Kč, člen klubu 30 Kč, děti polovic.

Dopravu vlakem si platí každý sám, na nádraží se příp. domluvíme na společné jízdence.

Chcete nám udělat radost? Přihlaste se zde

 

čtvrtek 26. ledna 2012 :: VÝTVARNÁ DÍLNA: ALADINOVA LAMPA

YMCA, Šafaříkova 7, Hodolany (zastávka tramvaje č. 4 „Hodolanská“, odtud 100 m za školu)

18:00 - 20:00, 1. lekce ze dvou pokračování

Světlem proti tmě, zimě a splínu! Čeká nás výroba funkční stolní olejové lampičky z keramické hlíny, jednoho z historicky nejstarších a dodnes používaných typů svítilen. Jde o první lekci – v té druhé únorové budeme dekorovat vypálené výrobky. Akci vede Kryštof Richter, kapacita je 20 účastníků.

Příspěvek na 1 lekci: člen klubu 80 Kč, nečlen klubu 100 Kč – zahrnuje nájem, hlínu, glazury, 2x výpal.

Akce je obsazena.