Skotský vandr s dobrou partou

29. 6. - 8. 7. 2012

 

Když se řekne Skotsko...

... vybaví se nám dudák v kostkované sukni, Lochneská příšera, skotská whisky, golf či všudypřítomné ovce. Skotsko, to jsou také smaragdově zelené stráně poseté stády ovcí, mlčenlivé a tajemné hladiny nespočtu jezer, rašelinné potoky, které zurčí jakoby odnikud po majestátných kopcích, vřes, déšť, mlha, ale i slunce… Skotský lid vybudoval mohutné hrady, v jejichž stínu se krčí vesničky, městečka a města, která stojí za to vidět.

Nic není ve Skotsku krásnější než tamější příroda, nic není nevyzpytatelnější než skotské počasí.  Pro Skoty samotné je typická otužilost (prý daná konzumací whisky), veselost i naopak určitá zasmušilost a také lakomost, přičítaná drsným životním podmínkám. K turistům jsou ale Skotové velice vstřícní . Nezbývá nám než to všechno vyzkoušet na vlastní kůži!

 

Co nás čeká...

Program

1. den: Přejezd z Olomouce do Amsterdamu, 1.200 km. Snad i krátká prohlídka města, hlavně ale nalodění na trajekt DFDS King Seaways. Noční plavba na sever Anglie trvající 16 hodin, s ubytováním v kajutách.

2. den: Ráno připlutí do Newcastle upon Tyne, přejezd do Fort William. Cestou zastavíme v „ospalém“ Melrose Abbey a navštívíme jeho starobylé opatství ze 12. století. Další zastávka bude ve skotském hlavním městě Edinburghu. Ubytování ve Fort Williamu.

3. den: Na výběr bude pěší túra na neopomenutelný Ben Nevis, nejvyšší horu Skotska a sedlo Glen Coe, nebo pro zájemce i jiný méně náročný program.

4. den: Z Fort Williamu pojedeme na ostrov Skye (keltsky „mraky a mlha“), nejkrásnější ostrov Hebrid. Klima na ostrově je ovlivněno Golfským proudem, možná uvidíme i palmy v Plocktonu.

5. den: Budeme objevovat ostrov Skye. Navštívíme palírnu Talisker Distillery v Carbostu a pohoří Red Cuillins a bizarní útesy poloostrova Trotternish.

6. den: Z ostrova Skye pojedeme se zastávkou u hradu Eilean Donan a Kaledonského průplavu, jehož  90 km spojuje západ a východ Skotska, až do Inverness.

7. den: Prohlídka města Inverness  a konečně i jezera Loch Ness, bitevního pole u Cullodenu a návštěva u delfínů v Morray Firth.

8. den: Přejezd z Invernessu do Stirlingu podél atlantického pobřeží po Malt Whisky Trail. Zastávka v městě ze stříbrošedé žuly Aberdeenu a u jezera Loch Lomond. Stirlingský hrad je na 75 m vysoké sopce.

9. den: Ze Stirlingu se přes Glasgow dostaneme do Newcastle upon Tyne, kde se nalodíme na trajekt DFDS Princess Seaways. Noční plavba na kontinent.

10. den: Po přistání v Amsterdamu absolvujeme 1.200 km přes Německo a v noci přijedeme do Olomouce.

 

Doprava

Celá výprava vyrazí 2 minibusy typu Ford Transit, účastnit se bude max 18 zájemců. Z Amsterdamu do Newcastlu a zpět plujeme trajekty, které vezou nás i minibusy. V Anglii přejedeme nalevo, kde se budeme držet po celý pobyt ve Skotsku.

Ubytování

Během plavby na Britské ostrovy (a zpět) zajištěno ubytování v kajutách pro 4 osoby s WC a sprchou. Na pevnině spíme v kvalitních a příjemných hostelech v pokojích s více lůžky. Většinou v nich strávíme vždy dvě noci, což přispěje k pohodě.

Stravování

Na lodích zajištěna snídaně formou bufetu, na souši si zájemci mohou vařit společně (snídaně, večeře). Obědy si bude zajišťovat každý sám. Na střídmou stravu počítejte zhruba 250 Kč denně navíc, můžeme nakoupit v místě v supermarketech.

Během června pro přihlášené zorganizujeme v Olomouci schůzku, kde detailně projdeme akci a domluvíme podrobnosti.

 

Snad to nejdůležitější...

Zdravotní stav a pojištění

Každý účastník musí být v dobrém zdravotním stavu a zajistí si cestovní pojištění na souši i na moře.

Cena a storno podmínky

10.680 Kč*)

Cena zahrnuje dopravu (minibus, trajekty) z Olomouce a zpět, snídani během plavby, ubytování. Cena nezahrnuje vstupné do památek a atrakcí a stravu. Pro zájemce plánujeme společné stravování za příplatek (viz uvnitř).

*) V případě nepříznivé změny kurzu nebo cen může být cena akce navýšena až o 15%.

Přihlašování

1. Místo si rezervujte on-line zde

2. Pošlete nevratnou zálohu 3.000 Kč na účastníka na účet klubu č. 2000220088/2010, var. symbol 120629. Teprve pak je rezervace účinná.

Celková cena je splatná do 15. 5. 2012 na tento účet. Při odhlášení  40 a méně dní před akcí činí stornopoplatek 60% ceny, pokud účastník za sebe nesežene náhradníka. Záloha se vrací tehdy, pokud účastník sám za sebe sežene náhradníka.

Zvláštnosti cestování s námi

Nejsme cestovní kancelář a akce pro nás není výdělečná a pro vás dotovaná. V podstatě vyjíždíme do Skotska jako parta, rozpočítáváme náklady a jaké si to uděláme, takové to budeme mít. Během akce ovlivníte, co se bude dít, můžete přispět ke společné zábavě a dobré náladě. Počítáme s posezeními u kytar, společným grilováním apod. Účastníci by měli vědět, že se akce účastní dobrovolně a na vlastní nebezpečí a budou respektovat pořadatele.