listopad 2012 s Malou liškou

Není-li uvedeno jinak, akce se konají v prostorách klubu pro seniory, Javoříčská ul. 2, Olomouc (hned u zastávky tramvají 1 a 4 „Okresní soud“, naproti vazební věznice).

Čtvrtek 1. listopadu: Dvě výtvarné dílny – vyberte si!

Připravili jsme pro vás dvě možnosti, jak se výtvarně vyřádit. Vyberte si podle chuti:

  • VYŘEZÁVÁNÍ Z MASTKU: Sochařina je antistresová, inspirativní, klidná, duchovní, motivační, radostná. Kámen nám možná prozradí, čím by se chtěl stát, anebo na to přijdeme sami. KDE: YMCA, Šafaříkova 7, Olomouc (zastávka tram 4 „Hodolanská“), sraz na zastávce v 17:50 hod. Příspěvek na lekci: členové klubu 50 Kč, hosté 70 Kč
  • KORÁLKY A KORÁLKOVÁNÍ: Chcete-li si vyrobit ozdoby z korálků pro sebe nebo jako dárek pro někoho blízkého, přijďte za námi. KAM: Klub pro seniory, Javoříčská 2, začátek lekce v 18:00. Příspěvek na lekci: členové klubu 50 Kč, hosté 70 Kč.

Na obě akce se můžete přihlásit zde...

Úterý 13. listopadu: Posed - setkání členů a příznivců klubu

Listopadový Posed proběhne opět v našem doupěti na Javoříčské ulici, tradičně od 18:00 hod. Přijďte si popovídat o proběhlých akcích a popřemýšlet o dalších nápadech.

Čtvrtek 15. listopadu: Čecho-moravské lidové

Začátek: 18:00

Lidové písničky z Moravy, Slezska i Čech si zazpíváme a poslechneme při kytaře v tradičních i moderních úpravách. Pojďte strávit podušičkový čas v dobré společnosti v dobré náladě a s trochou dobrého vína. Hrají a zpívají Hynek Pečinka, Kryštof Richter a jiní.

Příspěvek na akci: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč

Pátek 16. listopadu: Deskohraní – společenské hry pro každého

Začátek: 17:00

Zveme vás na setkání a posezení nad společenskými, deskovými i stolními hrami. Že žádné hry neznáte a bojíte se, že to nebudete umět? Chcete si přijít jen tak zahrát nějakou hru, kterou znáte, s dalšími zkušenými hráči? Chcete přinést a zahrát si nějakou hru, kterou máte doma? Přijďte si to vyzkoušet. Akci vede Michal Štrajt.

Příspěvek na akci: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč

Sobota 17. listopadu: Z pohádky do pohádky za zvířátky

Místo konání: Zoologická zahrada Olomouc – Sv. Kopeček

Sraz: 10:30 hod u vchodu do zoo

Vydejte se společně s Malou liškou na putování z pohádky do pohádky a navštivte přitom naposledy před zimním spánkem zvířátka v zoo Olomouc. V zoo jsme pro vás nachystali řadu pohádkových úkolů, za jejichž splnění vás čeká nejen sladká odměna! Akce je určena pro rodiče s dětmi, samostatné děti a mládež, ale i dospělé. Přijít může prostě každý! Leták s podrobnostmi najdete zde...

Startovné: 40 Kč děti, 80 Kč dospělí, v ceně startovného je vstupné do zoo.

Čtvrtek 22. listopadu: Keramická dílna – vánoční motivy

Místo konání: YMCA, Šafaříkova 7, Olomouc - Hodolany

Začátek: 18:00, sraz na zastávce tram Hodolanská v 17:50

Malá liška myslí už na Vánoce! Že je ještě brzy? Není… Budeme vyrábět figurky do keramického betléma. Vezměte si sebou pracovní oblečení a přezůvky. Materiál pro vás zajistíme. Akci vede Kryštof Richter. Na akci se můžete přihlásit zde...

Příspěvek na akci: členové klubu 100 Kč, hosté 120 Kč

Sobota 24. listopadu: Za kozami do Čelechovic a ještě dál

Sraz: 8:50 nalevo v hale nádraží ČD v Olomouci. Návrat: nejpozději 16:25 tamtéž

Dnes uděláme něco pro zdraví. Projdeme se podzimní hanáckou přírodou. V Kostelci na Hané si prohlédneme lidovou architekturu, v Čelechovicích n. H. navštívíme kozí farmu Rozinka, kde ochutnáme čerstvě nadojené kozí mléko. Pokud to stihneme, krátce se zastavíme i v Prostějově u několika památek. Akci vede Hynek Pečinka. Jízdné si hradí každý sám (možnost skup. slevy).

Příspěvek na akci: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč

Úterý 27. listopadu: Setkání s knížkou

Začátek: 18:30

Ti, kdo máte rádi knihy a literaturu vůbec, přijďte na naše obvyklé Setkání s knížkou. Přečtené knihy prezentujeme, debatujeme o nich a tím poznáváme, jaká duše v nás vlastně dřímá. Jsme každý jiný věkem i zaměřením, a to je nejzajímavější. Akci vede Eva Sommerová.

Příspěvek na akci: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč.

 

 

Není-li uvedeno jinak, akce se konají v prostorách klubu pro seniory, Javoříčská ul. 2, Olomouc (hned u zastávky tramvají 1 a 4 „Okresní soud“, naproti vazební věznice).