září 2012 s Malou liškou

všechny akce jsou určeny pro dospělé a taky jejich děti či vnoučata

Přihlášení je nutné jen u výtvarných dílen, ale i jinak potěší organizátory. Ti aspoň ví, na koho se nachystat.  Přihlásit 

Letáček s přehledem akcí na září ke stažení zde...

 

7. - 9. září: Setkání Přátel přírody :: Krnov

Besedy, výlety do hornoslezské přírody, exkurze po industriálních památkách, workshopy, výstava amatérských umělců z řad Přátel přírody, posezení s hudbou, malá škola šermu, překvapení od partnerů z Polska… To vše je první setkání členů a příznivců Přátel přírody ČR ze všech koutů Česka ve 21. Století, na němž potkáte staré přátele a nové přítelkyně. Bližší info na samostatném letáku, dohlašovat se můžete na 602 431 149, fox@malaliska.cz

 

 

Úterý 11. září: Posed - setkání členů a příznivců klubu

S nástupem podzimu zahajujeme svou činnost v nových prostorách: Klub pro seniory na Javoříčské ul. 2 – hned u zastávky tramvaje č. 1, 4, 6 „Okresní soud“ ve směru z Nové Ulice (naproti vazební věznice). Průběžně od 18 do 21 hod. za mírný obnos nabídneme dobré jídlo i pití, doneseným také nepohrdneme. Přijďte se dozvědět, co chystáme na podzim. 

 

Úterý 18. září: Setkání s knížkou

Místo konání: Klub pro seniory, Javoříčská 2 (naproti vazební věznice, tram 1, 4, 6, 7)

Začátek: 18:30

Přineste si knížku, kterou máte rádi, pochlubte se ostatním, co jste četli nebo právě čtete. Budeme v očekávání, že mnozí z nás přispějí ke zdaru večera i autorsky a přečtou nám nějaký svůj zážitek, postřeh, myšlenku či drobnou povídku. Těší se na vás Eva Sommerová.

Příspěvek na akci: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč

 

Čtvrtek 20. září: Výtvarná dílna: Dekupáž a krakelování

Místo konání: Klub pro seniory, Javoříčská 2 (naproti vaz. věznice, tram 1, 4, 6, 7)

Začátek v 18:00, lekce trvá 90 minut

Technikou dekupáže a krakelování si nazdobíme květináč. Že nevíte, jak se to dělá? Přijďte se to naučit. Materiál pro vás zajistíme. Akci vedou Iveta a Míša Palkovičovy.

Přihlášení předem zde 

Příspěvek na akci: členové klubu 140 Kč, hosté 160 Kč

 

Sobota 22. září: Babí léto v Litovelském Pomoraví – s Hynkem do Hynkova

Sraz: 9:00 u letadla, Legionářská ul. v Olomouci

Vydáme se z Olomouce přes Poděbrady, Horku, kolem Sluňákova do Hynkova. Projdeme se nádhernou krajinou, která každoročně přiláká spousty návštěvníků, hlavně cyklistů, kteří se sem velmi rádi vracejí. Cestou podél řeky Moravy nás čeká několik přírodních památek a povídání o přírodě Litovelského Pomoraví. Někteří z nás se rovněž vydají na kole, ostatní pěšky…  Pěší ujdou asi 12 km, cyklisté ujedou 25 km. Akci vede Hynek Pečinka.

Příspěvek na akci: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč

 

St - ne 26. - 30. září: Change of Winds - všechny chutě Švábska

Podzimní společná akce Přátel přírody z Olomouce a z Metzingenu nám letos už podruhé umožní na vlastní kůži poznávat kraj a lidi, zvyky a obyčeje i pod povrchem, který se nabízí obyčejnému turistovi. Zkrátka vystrčit nos za humna a být mile překvapen, že tam lidé nekoušou. Naše cesta míří do údolí řeky Erms na jih Německa. Zde se rozprostírá Švábsko – kraj s překrásnou přírodou, svébytnou kulturou a bohatou historií i současností. Kraj, kde nás čekají naši přátelé. Více zde.