Change of Winds: Všechny chutě Švábska

26. - 30. 9. 2012 :: Metzingen a okolí, jižní Německo

Podzimní společná akce Přátel přírody z Olomouce a z Metzingenu nám letos už podruhé umožní na vlastní kůži poznávat kraj a lidi, zvyky a obyčeje i pod povrchem, který se nabízí obyčejnému turistovi. Zkrátka vystrčit nos za humna a být mile překvapen, že tam lidé nekoušou. Naše cesta míří do údolí řeky Erms na jih Německa. Zde se rozprostírá Švábsko – kraj s překrásnou přírodou, svébytnou kulturou a bohatou historií i současností. Kraj, kde nás čekají naši přátelé.

Hledáme 15 účastníků, kterým v údolí řeky Erms nabídneme přírodní rezervaci Střední Alb – ráj luk s původními ovocnými sady, vodopády, dolinami a skalami s impozantními výhledy do údolí řeky. Sami si vylisujeme jablečný mošt, který si odvezeme v bag-in boxech. Naučíme se připravit zdejší tradiční maultaschen a spätzle. Bude i Moravsko-švábský večer s ochutnávkami jídla, pití, kultury obou zemí. Zastavíme se v památníku nuceně nasazených Čechů, příjemnější chvilky zažijeme v historickém, ale věčně mladém městě Tübingenu. To vše spolu s našimi hostiteli, Přáteli přírody z Metzingenu. Ubytováni budeme opět v Domě Přátel přírody Falkenberg ve vícelůžkových pokojích. Zde je zajištěno i stravování.

Leták ke stažení zde

 

Akce je určena pro členy a příznivce klubu Malá liška (dospělí, mládež od 15 let). Předpokládaná cena (doprava, ubytování, program, strava): 2.250 Kč – na akci žádáme dotaci. Rezervujte si místo na fox@malaliska.cz nebo na www.malaliska.cz/nabidka-aktivit-2012/, napište si o bližší info. A neváhejte!