květen 2012 s Malou liškou

všechny akce jsou určeny pro dospělé a taky jejich děti či vnoučata

Přihlášení je nutné jen u výtvarných dílen, ale i jinak potěší organizátory. Ti aspoň ví, na koho se nachystat. Přihlásit

Úterý 8. května: Fotografický seminář v přírodě

Sraz: 9:20 na autobusovém nádraží u Tržnice, návrat: 16:48 tamtéž

Fotografovat v přírodě se naučíte na našem semináři pro amatéry. Pojedeme do krásné vodní krajiny Tovačovských rybníků. Po úvodní teorii se vrhneme do praxe. A ti nejúspěšnější z nás možná uloví snímek do soutěže Mezinárodních přátel přírody o hodnotné ceny. Doprava linkovým autobusem (jízdné celkem 68 Kč). Vstupné: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč. Akci vede Radek Hrachovec.

Stáhněte si leták

Úterý 8. května: Posed - neformální setkání členů a příznivců klubu

Průběžně od 17 do 21 hod. v Nekuřácké restauraci Na Bazéně pár kroků od letadla. Salonek je jen pro nás, mají dobré jídlo i pití. A my dobrou náladu.

 

Sobota 12. května: Vycházka z Hradiska k Hromovu dubu

Sraz: 9:30 na parkovišti u kláštera Hradisko, ukončení v cca 15 hod.

Na úvod se seznámíme s historií bývalého kláštera Hradisko a pak se pohodovým krokem projdeme naučnou stezkou přes Černovírské slatiniště až k památnému Hromovu dubu, stromu roku 2010. V Rodinném háji, který je poblíž, vysadíme strom Přátel přírody. Průvodcem nám bude pan Jiří Košík. Vstupné: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč. Akci vede Zdeněk Beil.

 

Úterý 15. května: Cestovatelský večer: Argentina – země přírodních zázraků

Začátek v 18:00, sál Nadačního fondu OKNO, Dolní nám. 38 (nad Hanáckou restaurací)

Posezení s povídáním mladého cestovatele Honzy Zoni o putování po jižní Americe doplněné filmem z cesty. Následovat bude krátké představení hnutí Přátel přírody a jeho aktivit v Olomouci. Vstupné: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč. Uvádí Hynek Pečinka.

 

Čtvrtek 24. května: Výtvarná dílna: Batikování aneb negativní je pozitivní

Začátek v 17:00, Dům dětí a mládeže v Olomouci, tř. 17. listopadu 47

Znáte Savo jen jako prostředek na úklid v domácnosti? Ukážeme vám, jak se dá použít jinak! Přineste si sebou velmi tmavé tričko a nůžky. A tentokrát určitě nezapomeňte na pracovní oblečení! Byla by škoda „nabatikovat“ to, co nechcete... Akci vede Iveta Palkovičová. Nezapomeňte se přihlásit!

Vstupné: členové 80 Kč, hosté 100 Kč

 

Sobota 26. května: Pochod Pivovarská čtvrtka

Sraz: 7:40 vlevo v hale hl. nádraží v Olomouci, návrat: 18:07 tamtéž

Čtvrtka je ojedinělou turistickou akcí, kterou pořádá pivovar Holba. Každoročně se na ní sjíždějí příznivci turistiky a ryzího piva z hor, aby absolvovali pěší túry na vyznačených trasách. My jsme si vybrali 12km trasu okolím Hanušovic. Startovné: členové - dospělí 50 Kč, děti 30 Kč, hosté + 20 Kč. Možno se přidat ke zpáteční skupinové jízdence za 120 Kč. Akci vede Hynek Pečinka.

 

 

Úterý 29. května: Setkání s knížkou

Od 19 hod. se opět sejdou v Puškařově šenku na Vídeňské ulici ti, co umějí číst. Knihy, knížky, knížečky. Setkání s knížkou proběhne už počtvrté. Přineste si knížku, kterou máte rádi, pochlubte se ostatním s tím, co čtete nebo jste četli. Půjčte si od ostatních, co přinesli... Vynalézavosti se meze nekladou. Kryštof Richter a Evička Sommerová už se na vás těší.