Winds of Change: Česko-německé Velikonoce na Olomoucku

Stáhněte si brožuru - závěrečnou zprávu o tom, jak se nám akce povedla. Pro zájemce bude k dispozici i v tištěné formě, ozvěte se!

 

 

 

 

 

 

 

 

5. – 9. 4. 2012 ׀ pro každého něco, ideálně všechno

O Velikonocích za námi zavítá asi 15 členů naší partnerské skupiny Přátel přírody z jihoněmeckého Metzingenu. Rádi bychom jim společně s vámi ukázali zajímavosti našeho regionu a pomohli jim poznat, jak se na střední Moravě žije. Některé z hostů už známe, s jinými se rádi seznámíme. Budeme se domlouvat anglicky, německy, rukama, nohama, program bude tlumočen.

Na umoření únavy a hladu můžete využít pohostinnou atmosféru radíkovské Chaty Pod Věží po celou dobu akce, anebo jen na její část. Radikálové odsud mohou dojíždět pracovat a večer se vracet.

Akce je vhodná pro dospělé všeho věku, děti v doprovodu dospělého. Můžete se zúčastnit třeba jen některých aktivit, které si vyberete.

Ve městě Olomouci a jeho okolí nás dohromady čeká bohatý program:

  • Více o historii města Olomouce se dozvíme na prohlídce s průvodcem.
  • V centru Permalot na Bouzovsku jistíme, jak se žije ve stavbách z přírodních materiálů.
  • Navštívíme hrad Bouzov, který kdysi patřil starobylému Řádu Německých rytířů a nemineme ani jeskyně v Javoříčku. Projdeme se i ve zdejších lesích.
  • Další výlet nás zavede do krajiny bývalých Sudet a na Potštátsko a na obranný fort do Radíkova. Nedaleko něj budou po celou dobu akce účastníci ubytováni.

Nezůstane jen u památek a turistiky. Cílem akce je více se navzájem poznat. Bude k tomu příležitost při doprovodném programu — jízdě na koních, návštěvě ZOO, večerních posezeních a speciálně na Moravsko-švábském večeru s ochutnávkami typických regionálních nápojů a jídel.

 

Leták s podrobnostmi si stáhnětě zde

Přihláška je ke stažení tady