únor 2012 s malou liškou

 

Sobota 4. února: Po stopách historie města Olomouce

Sraz: 9:30 u sochy TGM na Žižkově náměstí

Projděte se s námi vycházkovým okruhem vedoucím přes významné památky města Olomouce. S poutavým výkladem pana Jiřího Hambálka projdeme pod hradbami, ve středu města navštívíme tři pahorky s nejstarším osídlením, obě náměstí, parky. Celá trasa měří asi 10 km, ale vždy se z ní dá utéct, anebo se na chvíli ukrýt do tepla hospůdky nebo vinárničky. Čeká nás jistě velmi příjemná akce.

Příspěvek na akci: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč

 

Čt – ne 16. – 19. února: Sněhovíkend v Jeseníkách

Zážitky v zimní přírodě ve Štědrákově Lhotě a okolí v podhůří Jeseníků. Nabízí se několik vleků pro sjezdování, běžkařské trasy i program pro ty, co zimní sporty neradi. Jako bonus bude návštěva ekofarmy a večer s country kapelou.

Ve čtvrtek k večeru dojedeme na ubytování, najíme se a bude první večerní lyžování. Pak strávíme večer ve společenské místnosti, kytary a zpěvy vlastní. V pátek lyžování ráno i odpoledne, večer countrykapela a tanečky se zpěvy. V sobotu vyrazíme (většina) na běžky na Severomoravskou chatu, večerní lyžování a pak zase při kytarách a punči. V neděli dopoledne lyžování, pak balení a odjezd. Někde do toho infiltruje věhlasná návštěva Helmuta (ekologické farmy s plemennými býky) s nezapomenutelnými historkami a slivovicí majitele. Program je zcela volný, každý si to zařídí podle svého, žádný bod programu není povinný.

Podrobnosti a cena akce ke stažení zde. Akci vede Květoš Janošík. Rezervujte si místo v liščím přihlašovadle zde.

 

čtvrtek 23. února: VÝTVARNÁ DÍLNA: ALADINOVA LAMPA II.

YMCA, Šafaříkova 7, Hodolany (zastávka tramvaje č. 4 „Hodolanská“, odtud 100 m za školu)

18:00 - 20:00, 2. lekce ze dvou pokračování

Světlem proti tmě, zimě a splínu! Čeká nás výroba funkční stolní olejové lampičky z keramické hlíny, jednoho z historicky nejstarších a dodnes používaných typů svítilen. Jde o první lekci – v té druhé únorové budeme dekorovat vypálené výrobky. Akci vede Kryštof Richter, kapacita je 20 účastníků.

Příspěvek na 1 lekci: členové klubu 80 Kč, hosté 100 Kč – zahrnuje nájem, hlínu, glazury, 2x výpal.

Je třeba se předem přihlásit zde

 

Úterý 28. února: Hudba pro (d)uši: Písničky Jarka Nohavici

Sál Nadačního fondu OKNO, Dolní nám. 38, 1. patro (portál hned vedle Hanácké restaurace, 18:00 - 20:00

Posezení s kytarami a dalšími nástroji, co si kdo donese, s písničkami Jarka Nohavici a dobrým vínkem. Je jedno, jestli zpíváte dobře, nebo špatně - hlavně že od srdce a rádi. Hrají a zpívají Kryštof Richter, Hynek Pečinka a všichni, kdo přijdou...

Příspěvek na akci: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč