říjen 2012 s Malou liškou

Všechny akce kromě turistických se konají v prostorách Klub pro seniory, Javoříčská 2 (naproti vazební věznice, tram 1, 4, 6, 7 „Okresní soud“)

Úterý 9. října: Posed - setkání členů a příznivců klubu

Průběžně od 18 do 21 hod. za mírný obnos nabídneme dobré jídlo i pití, doneseným také nepohrdneme. Přijďte si užít fajn atmosféru v nových prostorách.

Od 19 hod. vám představíme, co jsme zažili na návštěvě u jihoněmeckých Přátel přírody z Metzingenu, kde jsme byli na konci září. Přijďte kouknout na fotky a na naše cestovatele.

Pátek 12. října: Deskohraní – společenské hry pro každého

Začátek: 17:00

Zveme vás na setkání a posezení nad společenskými, deskovými i stolními hrami. Že žádné hry neznáte a bojíte se, že to nebudete umět? Chcete si přijít jen tak zahrát nějakou hru, kterou znáte, s dalšími zkušenými hráči? Chcete přinést a zahrát si nějakou hru, kterou máte doma? Přijďte si to vyzkoušet. Akci vede Michal Štrajt.

Příspěvek na akci: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč                

Sobota 13. října: Evropský festival ptactva na Chomoutovském jezeře

Sraz: 6:50 na zastávce busu č. 20 u Tržnice naproti polikliniky, nebo v 7:18 na zastávce Chomoutov - škola.

Připojujeme se k akci Moravského ornitologického spolku. Na lokalitě budou k vidění protahující druhy kachen a jiní zajímaví ptáci. V plánu je ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Předpokládaný konec exkurze je kolem poledne, trasa bude dlouhá zhruba 2 km. Akce je zdarma, vede ji Míla Stránská.

Úterý 16. října: Cestovatelský večer: Skotský vandr

Začátek: 18:00

V červenci bylo 18 našich členů na 10 dní ve Skotsku, z jejich zážitků vznikla i knížka. Přijďte si poslechnout, co jsme viděli a jak nám na akci bylo. Doprovodíme promítáním nejlepších fotek a autogramiádou. Večerem provází Marcela Moser a Hynek Pečinka.

Příspěvek na akci: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč

Přesunuto na čt 1. listopadu: Výtvarná dílna: Plastiky z mastku

Začátek: 18:00

Pokud si říkáte „Rád(a) bych se stal(a) sochařem, chtěl(a) bych něco vytvořit.“, pak je tato akce pro vás. Sochařina je antistresová, inspirativní, klidná, duchovní, motivační, radostná. Kámen nám možná prozradí, čím by se chtěl stát, anebo na to přijdeme sami. Akci vede Kryštof Richter. Nezapomeňte se předem přihlásit, ať máme dost materiálu!

Příspěvek na akci: členové klubu 50 Kč, hosté 70 Kč

26. - 28. října: Natura Tour - Do Štramberka pro (d)uši

Třetí letošní vícedenní výjezd za příběhem krajiny a jejích lidí míří do Beskyd, přesně do města Štramberka a jeho pěkného okolí. Štramberk – to jsou uši, které každého hned jistě napadnou. Také věž zdejšího hradu s názvem Trúba. Žil zde kreslíř pravěku Zdeněk Burian, kterého inspirovalo prehistorické naleziště v jeskyni Šipka. Štramberk má i svůj malý pivovar, „pohlavní stezku“ a několik zajímavých turistických cílů na sobotu, z nichž si jistě vybereme. Věštíme povedenou akci, na niž bereme nejvýše 16 účastníků. Proto se registrujte včas!

Akci vede Hynek Pečinka

Leták k akci si stáhněte zde. Přihlašujte se do 16. 10. on-line. Akci zdar!

 

Úterý 30. října: Setkání s knížkou

Začátek: 18:30

Přineste si knížku, kterou máte rádi, pochlubte se ostatním, co jste četli nebo právě čtete. Budeme v očekávání, že mnozí z nás přispějí ke zdaru večera i autorsky a přečtou nám nějaký svůj zážitek, postřeh, myšlenku či drobnou povídku. Těší se na vás Eva Sommerová.

Příspěvek na akci: členové klubu zdarma, hosté 20 Kč